چاپ وتولید کارتن مادر

چاپ کارتن

چاپ کارتن به صورت تخصصی در کنار چاپ انواع جعبه و بسته بندی در مجموعه ما ارائه می گردد. چاپ و تولید کارتن به صورت چاپ فلسکو و یا به صورت لمینتی با چاپ افست انجام میگردد. ما برای رفع نیاز مشتریان خود علاوه بر چاپ انواع جعبه مقوایی،چاپ و تولید انواع کارتن را نیز برای پیش برد سریع کارها انجام می دهیم تا مشتریان گرامی کلیه امور چاپی خود را در یک مجموعه انجام داده و از هدر رفت وقت و هزینه جلوگیری به عمل آید. برای تولید کارتن مورد نیاز خود کافی است سایز مورد نظر خود را در اختیار ما قرار داده تا با توجه به وزن محصول مناسب ترین کارتن برای شما طراحی و تولید شود.

چاپ کارتن یکی از صنایع مهم در دنیای بسته بندی (Packing) می باشد . کارتن سازی صنعت بسیار بزرگی می باشد که شامل ورق سازی،کارتن سازی،چاپ کارتن و جعبه سازی می شود. هیچ محصولی را نمی توان بدون کارتن بسته بندی تصور کرد. کارتن همان جعبه مادر می باشد که یک محصول یا تعداد مشخصی از یک محصول که با جعبه مقوایی بسته بندی شده است را در بر میگیرد. از وظایف بسیار مهم جعبه کارتنی می توان به حفاظت از محصول در برابر ضربه و جابجایی وحمل و نقل محصولات اشاره کرد در دنیای پر رقابت امروز حمل و نقل سریع چهت رساندن محصول به دست مشتری و حفاظت از محصول برای سالم ماندن آن یک امر حیاتی می باشد که میتوان با چاپ و تولید جعبه بسته بندی به این امر دست پیدا کرد. کارتن از کاغذ کرافت که یک محصول بازیافتی می باشد ساخته می شود. کارخانه های ورق سازی با لمینت کردن چند لایه کاغذ کرافت به صورت یک لایه صاف (لاینر) و یک لایه کاغذ فلوت شده (موج دار) کارتن را تولید می نمایند. هر چه تعداد لایه های لمینت شده بیشتر باشد ضخامت آن بیشتر شده و استحکام و مقاومت بالایی پیدا می کند. با توجه به بازار مصرف در ایران،کارتن مادر به صورت 3لایه و 5 لایه تولید می گردد که در مواقع خاص می توان کارتن با لایه های بیشتر نیز تولید کرد. در واقع وزن محصول تعیین می کند که از چه نوع کارتنی باید استفاده کرد و یکی از مهمترین عوامل در تعیین قیمت جعبه کارتنی تعداد لایه های آن می باشد.

جهت ارتباط سریع با بخش فروش با شماره 09127423874 تماس حاصل فرمایید. پاسخگوی شما عزیزان از طریق واتس آپ و تلگرام خواهیم بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد چاپ جعبه های مقوایی بر روی لینک چاپ جعبه کلیک نمایید.

 

چاپ و تولید کارتن

خرید کارتن بسته بندی مناسب یکی از دغدغه های مشتریان می باشد. برای داشتن یک بسته بندی کارتنی مناسب باید اطلاعات دقیقی از محصول خود داشته باشید. اندازه محصول و وزن آن عوامل مهم و موثر در تعیین ساختار کارتن بسته بندی می باشد. پس از مشخص شدن سایز بسته بندی،ورق مورد نیاز در کارخانه کارتن سازی تولید می شود که پس از تیغ زنی یا همان دایکات شدن آماده می شود.

کارتن ها هم به صورت خام و هم به صورت چاپی ارائه می شوند. کارتن خام بدون چاپ بوده و پس از دایکات شدن به مشتری تحویل می گردد. چاپ کارتن به 2 صورت انجام می شود:

  1. چاپ کارتن فلکسو
  2. چاپ کارتن لمینتی

چاپ کارتن فلکسو به چاپ مستقیم بر روی کارتن اطلاق می شود که به صورت تک رنگ، 2 رنگ و 4 رنگ انجام میگیرد.

چاپ کارتن لمینتی بسیار متفاوت تر از چاپ فلکسو می باشد. در این نوع چاپ ابتدا طرح مورد نظر به صورت چاپ افست بر روی کاغذ گلاسه یا مقوا پشت طوسی گرم پایین انجام می شود سپس بر روی کارتن مورد نظر لمینت می شود و پس از آن دایکات شده و به مشتری ارائه می شود. قیمت چاپ کارتن لمینتی بالاتر از کارتن با چاپ فلکسو می باشد اما کیفیت جعبه لمینتی بسیار بالا تر می باشد که برای بسته بندی های صادراتی امر مهمی می باشد. لازم به ذکر است که برای تولید جعبه های مقوایی که برای بسته بندی محصولات کوچک و سبک انجام میگیرد از چاپ افست استفاده می شود که میتوان این جعبه ها را بر روی کارتن سینگل لمینت کرد تا مقاومت بالایی داشته باشند که این نوع جعبه برای محصولات با وزن کم اما حساس به ضربه بسیار مناسب می باشد.

انواع کارتن به لحاظ ساختار لایه

همانطور که اشاره شد کارتن از ورق های لاینر و فلوت تشکیل شده است. کاغذ فلوت به چند نوع تقسیم می شود که هر یک کاربرد خاص خود را دارد:

  1. کارتن A فلوت: این کارتن دارای ضخامت 4.8 میلی متر می باشد که برای بسته بندی محصولات شکننده و برای جذب ضربه استفاده می شود.
  2. کارتن B فلوت: این کارتن دارای ضخامت 3.2 میلی متر می باشد. از ویژگی این کارتن می توان به جذب ضربه بالا و مقوامت در برابر خردشدگی اشاره کرد.
  3. کارتن C  فلوت: این کارتن دارای ضخامت 4 میلی متر می باشد که دارای جذب ضربه بالاتر نسبت به ورق B فلوت می باشد
  4. کارتن E فلوت: این لایه 1.6 میلی متر ضخامت دارد و برای جعبه های مقوایی لمینتی جهت لمینت کردن بسیار مناسب است.

قیمت کارتن با توجه به جنس کارتن،تعداد لایه کارتن،تیراژ و نوع چاپ تعیین می گردد. انتخاب نوع کارتن که با توجه به وزن محصول انجام می شود،تاثیر زیادی در قیمت تمام شده کارتن خواهد داشت. جنس کاغذ مصرف شده برای تولید ورق کارتن در کیفیت آن تاثیر بسیار زیادی دارد و حتی تا حدودی استحکام کارتن نیز به جنس کاغذ بستگی دارد. نوع چاپی که بر روی کارتن زده می شود نیز بر روی قیمت تمام شده آن تاثیر دارد و در صورت استفاده از چاپ افست قیمت بالاتر خواهد بود .

تمام حقوق و مطالب منتشر شده در اینجا برای سایت سپاس محفوظ است و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد