چاپ نشریه

چاپ نشریه

یکی دیگر از تخصص های ما در مجموعه چاپ سه پاس چاپ نشریه استانی می باشد

ما در زمینه چاپ نشریه سابقه بسیاری داریم و در حال حاضر نشریات استان های زنجان و قزوین در مجموعه ما چاپ می شود.

شما عزیزان می توانید از طریق ایمیل و یا تلگرام موجود در بخش تماس با ما فایل های خود را برای ما ارسال نمایید .نشریات ارسالی از شهرستان ها پس از چاپ و تا زنی به صورت رایگان ارسال خواهند شد

 

توضیحات فنی در رابطه با چاپ نشریه

نشریات استانی به طور معمول به صورت هفتگی چاپ و در سطح استان ها توزیع می شوند. طبق مصوبات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،تعداد حداقل صفحات 8 صفحه بوده که می تواند بنا به نیاز مشتری بیشتر نیز باشد.به طور استاندارد صفحه اصلی نشریات رنگی چاپ می شوند و صفحات داخلی به صورت تک رنگ.که در صورت درخواست مشتری می توان صفحات داخلی را نیز،رنگی چاپ کرد.کاغذ مورد استفاده برای چاپ نشریه کاغذ 70 گرم 70*100 می باشد که در برخی موارد کاغذ 80 گرم نیز استفاده می شود.سایز نشریات پس از تا زنی 25در35می باشد که به آن سایز روزنامه ای اطلاق میگردداما قطع دیگری در نشریات وجود دارد که به صورت قطع مجله می باشد.

تعریف نشریه

چاپ نشريه استانی و داخلي، مي‌تواند نقش موثري را در ايجاد ارتباط متقابل و متعادل بين بخش‌هاي مختلف يك استان و یا سازمان ايفا نمايند و فرصت‌ مناسبي را براي تشريح و تبيين اهداف سازماني و جلب مشاركت پرسنل، براي اداره سازمان فراهم آوردند.چاپ نشریه استانی به منظور اطلاع رسانی به مردم در حوزه های سیاسی،اجتماعی،فرهنگی و ورزشی چاپ و توزیع می شوند و نشريات درون سازماني به عنوان يك رسانه در اغلب سازمان‌ها منتشر مي‌شوند. اين نشريات در قالب‌هاي «نشريه داخلي»، «بولتن»، «خبرنامه»، «پيك» و … و در شكل و شمايل‌هاي متفاوتي به چاپ مي‌رسند.

تعريف نشريه داخلي

نشريه داخلي يا خبرنامه، سند مكتوبي است كه در سازمان‌هاي دولتي يا غيردولتي در زمينه‌هاي اخبار سازمان، مسايل آموزشي، فني و تخصصي، فرهنگي و سياسي و نظاير آن (مرتبط با سياست‌ها و وظايف قانوني و در محدوده فعاليت‌هاي سازمان) منتشر و به منظور اطلاع‌رساني، ايجاد ارتباط و همگرايي فكري و عملي بين مسئولان سازمان و كاركنان و جلب نظر و همكاري طرفين بين اعضاي سازمان توزيع مي‌شود.

اهداف چاپ نشریه استانی

بنابراين تعريف قانوني نشریه بدين قرار است : « نشريه یا مجله كه براي روشن كردن افكار مردم در زمينه هاي مختلف اجتماعي، سياسي، علمي، فني يا ادبي و ترقي دادن سطح معلومات مردم و نشر اخبار و اطلاعات و مطالب عام المنفعه و انتقاد و اصلاح انديشه در امور عمومي، به طور منظم و در زمان معيني منتشر مي شود». اولين ارزش و اهميت نشریه ظاهر آن مانند : عكسهاي رنگي كيفيت كاغذ، تصوير پردازي استادانه و استفاده از رنگ و…. است كه كل اين مجموعه در صفحه آرايي گنجانده مي شود.

صفحه آرایی

صفحه آرايي عبارت است از طرح ريزي براي يك صفحه يا گروهي از صفحه ها. عناصري در صفحه آرايي به كار گرفته مي شوند كه كاربرد هر كدام از آنها پيرو اصول و قواعد مخصوصي است، هر چند كه در مجموع ذوق و سليقه هنرمند نقش غيرقابل انكاري در صفحه آرايي تخصصي و جذاب دارد. نام نشریه، قطع، رنگ، عكس، طراحي صفحه ها، تيتر و سرتيتر، ستون بندي و انتخاب حروف، از جمله عناصر مهم صفحه آرايي يك نشریه به شمار مي روند.

اهداف چاپ نشريه داخلي

چاپ نشریه داخلی با هدف روشن كردن افكار عمومي در سازمان و آگاهي دادن به اعضاء در خصوص اتفاقات و اخباري كه در آن روي مي‌دهد انجام می شود. سهيم كردن کارکنان در سرنوشت خودشان از طريق تبادل افكار و آراء در شكل يك سند مكتوب مي‌تواند هدف و كاركرد اصلي «نشريات داخلي» باشد. همچنين پركردن اوقات فراغت كاركنان و خانواده آنان و پاسخ‌گويي به پرسش‌هاي كاركنان مي‌تواند از ديگر اهداف چاپ نشریات باشد.در يك وضعيت مطلوب و به شرطي كه كاركردهاي اصلي و رسالت واقعي اين گونه نشريات به درستي شناخته و به كار گرفته شوند، فرصت مناسبي براي بيان اهداف يك سازمان و همگرايي فكري، ذهني و علمي ميان مديريت و ديگر بخش‌هاي آن سازمان خواهد بود.

محتواي نشريات

با توجه به اهداف و ماموريت‌هاي يك سازمان نشريه داخلي از بخش‌هاي مختلفي تشكيل مي‌شود كه بخش‌هاي ذيل معمولاً مي‌توانند به عنوان بخش‌هاي اصلي مورد توجه قرار گيرند.
– سرمقاله (بيان خط و مشي‌هاي خبرنامه، مناسبت‌ها، پيام‌هاي اداري و )
– مقالات (آموزشي، تخصصي،‌ فرهنگي، اجتماعي، سياسي و )
– گزارش (اداري، آموزشي، اختصاصي، فرهنگي، اجتماعي و )
– تريبون آزاد (ستون ويژه كاركنان و خوانندگان در قالب‌هاي مصاحبه، مقاله، نقد، پيشنهاد، خاطره و )
– اخبار (پيشرفت‌هاي سازمان، اتفاقات جديد، اخبار انتصاب‌ها )
– مسابقه و سرگرمي (جدول، مسابقات، طنز، كاريكاتور و )
– تازه‌ها (در زمينه‌هاي علمي، فني، آموزشي، فرهنگي و )
علاوه بر موارد ياد شده براي غناي نشريه و افزايش جذابيت آن با توجه به ماموريت‌ها و اهداف اصلي هر سازمان مي‌توان عناوين مرتبط ديگري چون: بهداشت، جامعه، ورزشي و … را به مطالب نشريه اضافه كرد.

مديريت نشريه داخلي

چاپ و دوام انتشار يك نشريه داخلي، نيازمند مديريت، سازماندهي و طراحي بر اساس اصول حرفه‌اي مربوط به آن مي‌باشد. وجود يك مدير مسئول و بخش‌هاي تحريريه، ويرايش، حروف چيني،‌ صفحه بندي، طراحي و عكاسي، نظارت بر چاپ و توزيع براي توليد يك نشريه داخلي ضروري مي‌باشد. همچنين با توجه به بخش‌هاي فوق يك تركيب نيروي انساني شامل: خبرنگار، گزارشگر، عكاس، طراح، صفحه بند ناظر چاپ، ويراستار و متصدي توزيع براي اداره نشريه مورد نياز است و براي سامان دهي امور اجرايي و محتوايي نشريه نياز به يك سردبير و مدير اجرايي نيز مي‌باشد.

تمام حقوق و مطالب منتشر شده در اینجا برای سایت سپاس محفوظ است و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد