چاپ لیوان کاغذی

چاپ لیوان کاغذی تبلیغاتی
چاپ لیوان کاغذی تبلیغاتی
چاپ لیوان کاغذی اختصاصی
چاپ لیوان کاغذی تبلیغاتی
چاپ لیوان کاغذی اختصاصی
چاپ لیوان کاغذی
جهت مشاوره رایگان و سفارش آسان و سریع با شماره 09127423874 تماس حاصل فرمایید​

تاریخچه چاپ لیوان کاغذی

چاپ لیوان کاغذی از زمانی آغاز شد که ظروف یکبار مصرف در دنیای مدرن امروز جایگاه ویژه ای پیدا کرد.در گذشته ظروف یکبار مصرف پلاستیکی بیشترین مورد استفاده را داشتند و رفته رفته با مشخص شدن مضرات این ظروف بر سلامتی انسان و محیط زیست،این ظروف جای خود را به ظروف یکبار مصرف کاغذی دادند.در بین ظروف کاغذی،چاپ لیوان کاغذی پر کاربردترین آنها به لحاظ میزان استفاده است. طی سالهای اخیر تکنولوژی های به وجود آمده در صنعت کاغذ های PE،باعث شده تا این محصول به راحتی در طبیعت از بین برود و لیوان های کاغذی علاوه بر بهداشتی بودن زیست تخریب پذیر نیز می باشند.

چاپ و تیغ زنی لیوان کاغذی

برای چاپ لیوان کاغذی نیاز به طراحی طرح های مورد نیاز می باشد که برای لیوان های اختصاصی آرم و علائم تبلیغاتی استفاده می شود و در لیوان های عمومی طرح های عمومی،که در قالب و اندازه خاص خود طراحی می شود لیوان های کاغذی با کاغذ گلاسه کره ای ۲۱۸ و ۲۳۸ گرمی در انواع  طرح ها و رنگ ها  و همچنین در ابعاد متفاوت چاپ و ساخته می شوند.کاغذ پارس ایرانی نیز در بعضی مواقع به در خواست مشتری استفاده  میشود.این کاغذ نیز کیفیت قابل قبولی داشته و قیمت آن نسبت به کاغذ کره ای ارزانتر می باشد

لیوان های کاغذی دارای تنوع بسیاری در اندازه می باشند از جمله:

  • 1-شات جهت قهوه خوری
  • 2- 90 سی سی
  • 3- 180 سی سی
  • 4- 220 سی سی
  • 5- 270 سی سی
  • 6- 360 سی سی
  • 7- 480 سی سی
  • 8- پاپ کرن

 تولید لیوان کاغذی به این صورت است که پس از انجام طراحی مورد نظر و تطابق طرح با قالب تیغ زنی،کار بر روی مقوا PE مات یا گلاسه چاپ می شود و سپس با قالب مخصوص تیغ زنی می شود و سپس برای تولید لیوان کاغذی در داخل دستگاه لیوان سازی قرار میگیرد. عموما لیوان یکبار مصرف کاغذی که در مجالس و یا به صورت عمومی استفاده می شود در 2 انداره 180ccو220cc تولید می شوند.

چاپ سه پاس به دلیل ارتباط نزدیک با فروشندگان کاغذ مخصوص لیوان کاغذی،توانایی چاپ و تیغ زنی لیوان در تیراژهای بالا را دارد و آماده همکاری با تمام مشتریان ،  شرکت ها  و  تولید کنندگان لیوان کاغذی می باشد.تولید کنندگان محترم لیوان کاغذی که صرفا کار تولید لیوان را انجام میدهند و مداخله ای در روند چاپ ندارند میتوانند استروک های مصرفی خود را به صورت آنلاین سفارش داده و یا برای استعلام قیمت به بخش تماس با ما مراجعه فرمایند.

لیوان کاغذی تبلیغاتی:

نوع کاغذ به کار رفته در لیوان کاغذی تبلیغاتی به گونه ای است که میشود هر طرحی را روی آن چاپ کرد. لیوان کاغذی تبلیغاتی یا اختصاصی که طرح تبلیغاتی سازمان،ارگان،شرکت و یا حتی شخص بنا به سفارش بر روی لیوان چاپ می شود. لیوان کاغذی را میتوان با طرح های اختصاصی تبلیغاتی در رستوران ها،فست فودها هیئت های مذهبی،بیمارستان ها،اداره ها و سازمان های دولتی و خصوصی،شرکت ها مورد استفاده قرار داد.لیوان کاغذی تبلیغاتی برد تبلیغاتی بسیار بالایی داشته و بسیار مناسب برای جلسات و تشریفات رسمی می باشد. لیوان کاغذی تبلیغاتی میتواند در کنار جعبه دستمال کاغذی تبلیغاتی،یک پک حرفه ای جهت تبلیغات،بازاریابی و یا استفاده در مکان های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

 


 

نکات فنی چاپ 

یکی از مسائل مهم در رابطه با چاپ لیوان بهداشتی بودن این محصول پر مصرف می باشد.با توجه به اهمیت این موضوع ما در مجموعه خود با کسب مجوز و پروانه وزارت بهداشت فعالیت میکنیم. در نتیجه کلیه بسته بندی های غذایی و همچنین لیوان کاغذی با مرکب های گیاهی چاپ و تولید میشوند که مخصوص این کار می باشد.همچنین در هنگام ساخت لیوان دستگاه تولید استرلیزه بوده و کاملا قابل اطمینان می باشد.

چاپ لیوان عمومی:

لیوان کاغذی برای استفاده عمومی مصرف بسیار بالایی دارد که طرح و نوشته سفارشی بر روی آن چاپ نمی شود اما محدودیت استفاده نداشته و در هر مکانی قابل استفاده می باشد.مصرف لیوان کاغذی طی سال های اخیر به دلیل بهداشتی بودن،استحکام،امکان حمل راحت و …بسیار بالا رفته است.لیوان کاغذی 180cc بسیار مناسب برای استفاده در مکان های عمومی مانند مساجد،مدارس،ورزشگاه ها،پارک ها و… می باشد.نوعی دیگر از لیوان کاغذی که بسیار مناسب برای تست نوشیدنی و یا قهوه خوری می باشد شات 3 انسی می باشد که این لیوان نیز در چاپ سه پاس چاپ و ساخته می شود

برد تبلیغاتی لیوان کاغذی

لیوان کاغذی تبلیغاتی از جمله آیتم های تبلیغاتی است که این روزها در عرصه تبلیغات یا بهتر بگوییم تشریفات تبلیغاتی مورد توجه برندها و صاحبین محصول و خدمات قرار گرفته است، اما آنچه در این بازار ما را از سایر تولید کنندگان لیوان کاغذی مجزا می‌سازد کیفیت ارزنده محصول و تمرکز قطعی برروی تولید اختصاصی است.

جنس لیوان کاغذی

جنس کاغذی که در تولید لیوان کاغذی بکار می رود ، نوعی از کاغذ مخصوص می باشد که در پروسه های تولید بسته بندی مواد غذایی بکار می رود.اصولا این نوع کاغذها که در تماس مستقیم با مواد غذایی می باشند از یک طرف متشکل از کاغذ پایه با گرماژ متفاوت و در یک طرف دیگر پوشش پلی اتیلن می باشند.استفاده از پوشش پلی اتیلن در این نوع کاغذ ها باعث می شود تا اولا اینگونه از کاغذها در محیط زیست زودتر بازیافت شوند و به محیط زیست کمترین صدمه را وارد نمایند و ثانیا در تماس با مواد غذایی کمترین تاثیر شیمیایی بر روی آنها داشته باشند و کاملا بهداشتی باشند. همچنین باعث جلوگیری از انتقال رطوبت مایعات به سطح بیرونی لیوان می شوند

 

مزایای لیوان کاغذی نسبت به لیوان پلاستیکی

1.جلوگیری از نفوذ مایعات (از جمله چای داغ و یا قهوه ی داغ) به  سطح خارجی لیوان کاغذی در صورتی که وقتی ما چای داغ را در لیوان پلاستیکی میریزم دیده شده است که در بسیاری از مواقع یا لیوان پلاستیکی آب می شود و یا حرارت دست ما را می سوزاند.
2.وزارت بهداشت ایران وسازمان محیط زیست ایران به تازگی به دنبال وضع قوانینی هستند که استفاده از لیوان یکبار مصرف پلاستیکی را ممنوع نمایند.
3.لیوان کاغذی پس از استفاده بهتر قابل بازیافت است و کمتر به محیط زیست صدمه وارد می نماید.
4.بر روی لیوان های کاغذی می توان طراحی ها و نوشتهای دلخواه خود را چاپ کرد تا هم جنبه تبلیغاتی داشته باشد و هم زیباتر به نظر می رسد.

فرایند تولید

) ابتدا كاغذ توسط دستگاه روكشدار كننده ماده پلی اتیلن دار روكش می گردد . در ضمن اگر كاغذ به صورت یك طرفه روكش شود آن را سینگل و در صورتی كه دو طرف روكش شود آن را دابل می گویند .

2) بعد از روكشدار شدن كاغذ ، كاغذ روكشدار در ابعاد سفارش داده شده برش داده میشود ( برای تولید بدنه ظروف ) و رول ( بخش تحتانی ظروف )

3) بعد از طی مراحل بالا توسط دستگاه چاپ ، چاپ طرح های دلخواه بر روی صفحه كاغذ صورت میگیرد .

4) از دستگاه برش به منظور برش صفحه كاغذ به كاغذ بدنه ظرف ( استروك ) استفاده میشود و كاغذ چاپ شده به صورت استروك در می آید .

5) با استفاده از دستگاه های تولید ظروف یكبارمصرف كاغذی ، ظروف مورد نظر به صورت اتوماتیك تولید می گردند . برای هر دستگاه یك اپراتور كافی است وظیفه این اپراتور قرار دادن كاغذ استروك شده ظروف در محل ورودی دستگاه و ورل كف ظروف در محل تعبیه شده و سپس جمع آوری ظروف تولید شده میباشد .

6) در این مرحله دیگر تولید لیوان كاغذی به پایان رسیده و تنها بسته بندی آن در كارتن های باقی مانده است . همان طور كه در قسمت بالا توضیح داده شد مراحل تولید لیوان كاغذی بسیار ساده میباشد به طوری كه لازم نیست شما همه مراحل را خودتان انجام دهید

شما كاغذ مورد نیاز خود را از وارد كنندگان كاغذ به صورت خام یا استروك خریداری می نمایید ، در صورتی كه به صورت استروك خریداری نمایید دیگر با مراحل چاپ و برش كاری ندارید و فقط استروك خریداری شده را در دستگاه گذاشته و مراحل تولید انجام میشود.

برخی از وارد كنندگان كاغذهای روكشدار ،خدمات چاپ و برش را نیز ارائه میدهند بنابراین شما باید استروك ظروف و كاغذ رول كف را از این توضیع كنندگان تهیه نمایید .

اگر شما در اجرای این پروژه تازه كار هستید می توانید کارتان را از بخش شكل دهی شروع نمایید به این معنا كه تنها دستگاه تولید ظروف یكبارمصرف را خریداری نموده و مراحل چاپ و برش را توسط چاپخانه انجام دهید .

دلایل شروع مصرف لیوان کاغذی

در اوایل قرن ٢٠ استفاده از لیوان های شیشه ای در محل های عمومی رایج بود.این باعث انتقال بیماری از فردی به فرد دیگر میشد.حتی یکی از محققان بنام پروفسور (Alvin Davison) تحقیقی در مورد اثرات مرگبار به اشتراک گذاشتن لیوان های شیشه ای در مدارس انجام داد که در مجله ی جهان فن در سال ١٩٠٨ به چاپ رسید.در سال ١٩٠٨ شرکت (Dixie (Cup در امریکا اقدام به تولید لیوان کاغذی کردو توانست اولین نمونه ی لیوان های کاغذی خود را در قطارهای یکی از شرکت های راه آهن به عنوان لیوان یکبار مصرف کاغذی جهت استفاده ی عموم قرار دهد. در سال ١٩١٧لیوان های شیشه ای به طور کلی از دسترس مردم در قطارهای مسافربری کنار کذاشته شد و لیوان کاغذی توانست جای ان را به خوبی بگیرد.در سال ١٩۴٢ این لیوان های کاغذی در بیمارستان ها مورد استفاده قرار گرفت و یک تحقیق در دانشگاه ایالتی ماساچوست نشان داد که هزینه ی استفاده از لیوان های شیشه ای۱/۶ برابر لیوان های یکبار مصرف کاغذی می باشد.همین تحقیقات باعث شد که صنایع و تولید کنندگان به تولید لیوان کاغذی علاقه مند شوند ودر کشورهای دیگر از جمله فرانسه آلمان و چین به تولید آن بپردازند.

چاپ لیوان بستنی

این نوع لیوان هم در گروه لیوانهای اختصاصی و هم در گروه لیوان های عمومی قرار میگیرد . به این معنی که شما میتوانید لوگو یا عکس های اختصاصی خود را روی لیوان چاپ نمایید و یا اینکه لیوان خود را به صورتی چاپ نمایید که بتوانید آنرا برای جاهای مختلف استفاده نمایید . چاپ و تیغ زنی لیوان بستنی همانند لیوان بر روی کاغذ PE می باشد.

چاپ لیوان پاپ کورن

کاربرد این لیوان در مواد غذایی می باشد و در اندازه های مختلف موجود است.در این لیوان نیز میتوان طرح اختصاصی نیز چاپ کرد اما معمولا مصرف آن به صورت عمومی می باشد و لذا چاپ آنها به صورت طرح های آماده و عمومی انجام میشود.

لیوان یکبار مصرف کاغذی

قیمت چاپ لیوان کاغذی

نوع لیوان کاغذینوع چاپتعدادقیمت کاغذ ماتقیمت کاغذ گلاسه
220 سی سیتک رنگ 5000296 تومان346 تومان
220 سی سیتک رنگ10.000268 تومان323 تومان
220 سی سیدو رنگ 5000337 تومان392 تومان
220 سی سیدو رنگ 10.000285 تومان 345 تومان
220 سی سیچهار رنگ 5000377 تومان 442 تومان
220 سی سیچهار رنگ 10.000310تومان 366 تومان

تمام حقوق و مطالب منتشر شده در اینجا برای سایت سپاس محفوظ است و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد